Yükleniyor...

DuPont Soğuk Çatı

Anasayfa / Ürünler / DUPONT / DuPont Soğuk Çatı

DuPont Soğuk Çatı

Anasayfa / Ürünler / DUPONT / DuPont Soğuk Çatı

Bu çatı tipinde yalıtım döşeme kirişi seviyesinde uygulanmaktadır ve ısı yalıtımı ile su yalıtım malzemesi arasındaki tavan arası boşluğu soğuktur ve çatı yaşam alanı olarak kullanılmaz. Ana olarak, yalıtım malzemesi tavan kirişlerinin arasında ya da üzerinde yer almaktadır.

Eski tip soğuk çatı detayında, çatı içindeki yoğuşma problemini çözmek üzere havalandırma detayına gereksinim duyulur. Ancak havalandırma detayı çatı arasına soğuk hava girişine sebep olur. Dışarıdan gelen soğuk hava genellikle çatı tabanına serilmiş olan cam yünü/taş yünü gibi izolasyon malzemelerine nüfuz ederek ısı kaybını körükler ve enerji harcamalarını artırır. Bu hava sirkülasyonu sürekli olduğu için bu ısı kaybı durmaksızın devam eder.


DuPont™ Tyvek® buhar geçirgen su yalıtım örtüsü ile kaplanan çatılarda yoğuşma problemi görülmeyeceğinden havalandırma detayına gerek duyulmaz. Bu sayede hem daha sıcak bir çatı alanı ile enerji tasarrufu hem de  kusursuz su yalıtımı sağlanmış olunmaktadır. Tüm bunların yanında çatı arasının nem dengesi sağlandığı için mantar ve küf oluşumuna izin verilmez.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0212) 416 44 48

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
seo www.seoturk.com.tr